pistolet

Pistolety do przedmuchiwania mają szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach przemysłu. Pozwalają doczyścić trudno dostępne miejsca i są niezastąpione wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba czyszczenia na przykład rur, części urządzeń, maszyn itp. Aby skorzystać z pistoletu, wystarczy podłączyć go do kompresora. Oczyszczanie z użyciem powietrza jest bardzo skuteczne, dokładne i szybkie.

Pistolet do przedmuchiwania jest bardzo prostym w obsłudze i poręcznym urządzeniem przydatnym w każdym zakładzie przemysłowym, a także w dużych i małych warsztatach. Jego zakup nie jest związany z dużym wydatkiem. Dobry pistolet do przedmuchiwania można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Należy jedynie pamiętać, iż użytkowanie tego rodzaju wyposażenia wymaga posiadania sprężarki.

Pistolet do przedmuchiwania pozwala na szybkie i bezproblemowe usuwanie brudu, drobin kurzu, pyłów oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń z drobnych zakamarków oraz miejsc trudno dostępnych. Pistolety są także niezastąpione podczas czyszczenia dużych powierzchni, hal itp. Praca z ich użyciem przebiega zdecydowanie szybciej oraz efektywnej. Czyszczenie odbywa się z wykorzystaniem sprężonego powietrza. Możliwe jest usuwanie zanieczyszczeń w postaci cząsteczek stałych oraz cieczy.

Pistolety są stosowane w niemal wszystkich gałęziach przemysłu, w tym w szczególności w warsztatach samochodowych, halach produkcyjnych czy magazynowych. Można jednak spotkać je również w gospodarstwach domowych. Dzięki możliwości stosowania różnych dysz, pistolet do przedmuchiwania jest urządzeniem bardzo wszechstronnym.

Pistolet do przedmuchiwania, poprawne użytkowanie

 

By użyć pistoletu do przedmuchiwania, na początek należy wyregulować ciśnienie w układzie pneumatycznym. Nie może ono przekraczać maksymalnego ciśnienia pracy pistoletu, aby nie doszło do uszkodzenia strumieniem powietrza czyszczonej powierzchni.

Aby efektywne pracować z wykorzystaniem pistoletu, należy kierować wylot dysz w stronę czyszczonej powierzchni. Podczas pracy możliwe jest wytworzenie się dużej ilości pyłów, dlatego też nie należy zapominać o korzystaniu z gogli ochronnych oraz maski.

Pistolety do przedmuchiwania stosowane w przemyśle samochodowym, w przemyśle lakierniczym, kolejowym, spożywczym, meblarskim, w górnictwie i nie tylko. Jak widać, sprężone powietrze można wykorzystać w bardzo różny sposób, również celem utrzymania czystości na stanowisku pracy.

Pistolet do przedmuchiwania w zakładzie przemysłowym

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *