logo nitto kohki

Wybierając narzędzia pneumatyczne i akcesoria do pneumatyki, warto stawiać na dobre, sprawdzone marki. Prym wiodą oczywiście producenci z Tajwanu, Japonii oraz z Niemiec. Wśród pionierów znajduje się między innymi firma Nitto-Kohki, którą postanowiliśmy dziś przybliżyć naszym Czytelnikom. Co znajdziemy w ofercie tego producenta? Zapraszamy do lektury.

Grupa Nitto-Kohki działa w różnych obszarach, skupiając się na rozwoju nowych technologi. Oprócz wytwarzania narzędzi i wdrażania nowych rozwiązań, producent zajmuje się również poszukiwaniem nowych rynków dystrybucji. Grupa stale się rozwija i z powodzeniem wprowadza nowe innowacyjne rozwiązania dla przemysłu.

Jedną z najważniejszych gałęzi jeśli chodzi o działalność japońskiej firmy Nitto-Kohki, jest produkcja wysokiej jakości narzędzi pneumatycznych. Oferta tego producenta koncentruje się na paru sektorach produkcji przemysłowej. Asortyment przez niego proponowany znajduje szerokie zastosowanie między innymi w stoczniach, odlewniach, podczas montażu konstrukcji stalowych itp. Dzięki stosowani w produkcji najnowszych rozwiązań testowanych w specjalnych warunkach oraz używaniu innowacyjnych, lekkich i wytrzymałych materiałów, narzędzia są odporne na długotrwałą, ciężką pracę przemysłową.

Nitto-Kohki, bestsellery z oferty

 

Asortyment Nitto-Kohki jest zróżnicowany, a produkcja obejmuje wiele rozwiązań mających usprawnić pracę na produkcji, od dłut i pilników, przez balansery, po narzędzia pneumatyczne. W ofercie znajdziemy między innymi:

 • pneumatyczne młotki igłowe,
 • młotki i skrobaki pneumatyczne,
 • dłuta pneumatyczne,
 • wyrzynarki pneumatyczne,
 • szlifierki pneumatyczne,
 • szlifierki oscylacyjne,
 • pneumatyczne szlifierki taśmowe,
 • pneumatyczne szlifierki trzpieniowe,
 • pneumatyczne wiertarki z reg. Obrotów,
 • krwawędziarki/ukosowarki pneumatyczne,
 • pilnikarki pneumatyczne.

Kilka urządzeń z oferty tego producenta zyskało już rangę bestsellerów na rynku pneumatycznym. Sięgają po nie użytkownicy pracujący w różnych gałęziach przemysłu, w wielu krajach świata.

Młotek pneumatyczny igłowy Nitto-Kohki JEX-28

 

Do najpopularniejszych pozycji w ofercie Nitto-Kohki zaliczyć można między innymi młotek pneumatyczny igłowy JEX-28 (a także młotki JEX-24 oraz JC-1). Jest to profesjonalny młotek igłowy przeznaczony do usuwania rdzy, zgorzelin oraz starych powłok.

Standardowo narzędzie dostępne jest z z igłami 3x180mm.

Dane techniczne:

Masa

3,5 kg

Ciśnienie pracy

5,9 bar

Zużycie powietrza

350 l/min

Prędkość obrotowa

4500 obr/min

jex 28

Szlifierka pneumatyczna Nitto-Kohki 180 mm

 

Szlifierki marki Nitto-Kohki są znane i cenione w branży stoczniowej. Jeden ze sztandarowych produktów z aktualnej oferty to pneumatyczna szlifierka kątowa MLG-70, 180 mm. Narzędzie jest przeznaczone do ciężkich prac przemysłowych. Seria szlifierek MLG jest unowocześnioną wersją popularnych szlifierek MAGW. Solidna konstrukcja szlifierki MLG-70 oraz zastosowanie wysokiej jakości kół zębatych pozwalają na długotrwałe użytkowania narzędzia w trudnych warunkach.

Do głównych zalet szlifierki pneumatycznej MLG-70 zaliczyć można blokadę wrzeciona dającą możliwość szybkiej wymiany tarczy, bardzo solidną metalową obudowę oraz dobry stosunek mocy do masy.

Dane techniczne:

Masa

2,25 kg

Ciśnienie pracy

6,3 bar

Gwint wej. zasilania

3/8″

Poziom wibracji

2,5-4,7 m/s2

Poziom hałasu

89-100 dB(A)

Zużycie powietrza

750-100 l/min

Prędkość obrotowa

7600 obr/min

mlg 70

Japońskie narzędzia Nitto-Kohki

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *