pistolet do przedmuchiwania

Pistolet do przedmuchiwania na sprężone powietrze to proste narzędzie, które wykorzystuje strumień sprężonego powietrza do oczyszczania powierzchni zabrudzonych przez cząstki stałe i ciecze. Ten niewielki aparat ma szerokie zastosowanie nie tylko w warsztatach samochodowych, ale także w każdym domu.

Choć pistolet do przedmuchiwania to proste i lekkie urządzenie pneumatyczne, jest jednak obowiązkowym wyposażeniem każdego warsztatu czy zakładu przemysłowego. Swoją popularność zawdzięcza wielofunkcyjności połączonej z niewygórowaną ceną. Dzięki możliwości dopasowania do bazy różnych dysz, pistolet jest narzędziem uniwersalnym i multizadaniwym. To dlatego pistolet do przedmuchiwania coraz częściej jest wybierany również do użytku domowego.

Praca pistoletem jest dosyć prosta. Bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem używania należycie wyregulować ciśnienie w układzie pneumatycznym tak, aby nie przekroczyło ono maksymalnej wartości ciśnienia pracy pistoletu – zapewni to bezpieczne i skuteczne działanie. Podczas użytkowania także warto zachować ostrożność, aby nie uszkodzić strumieniem powietrza powierzchni, którą poddajemy działaniu pistoletu. Podczas pracy należy zachować ostrożność – zleca się używania gogli i maski, ponieważ możliwe jest wytworzenie się znacznej ilości pyłów. Wylot dysz zawsze kieruje się w stronę czyszczonej powierzchni.

Jaki wybrać właściwy pistolet do przedmuchiwania?

 

Decydując się na wybór odpowiedniego modelu narzędzia, należy zadecydować, do czego przede wszystkim ma ono służyć. Inny będzie wybór w przypadku, gdy chcemy eksploatować go codziennie w warsztacie, a inny – jeśli ma być sporadycznie użytkowany na potrzeby domowe. Pistolet do przedmuchiwania posiada przede wszystkim jedną wyróżniającą cechę: może mieć długą, krótką lub teleskopową lancę. Wybór właściwej zależy od celu użytkowania. Długa dysza umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc maszyn i urządzeń, krótka – rozprasza strumień powietrza i umożliwia pracę w bliskiej odległości. Istnieją także modele o regulowanej długości dyszy. Ponadto pistolety różnią się między sobą materiałem wykonania rękojeści i dyszy, profilem rękojeści i wielkością i – oczywiście w związku z powyższymi -ceną. Warto zaufać produktom sprawdzonym, pochodzącym od czołowych, renomowanych producentów ( Atmo, ANI, VGL, Vessel, KS Tools).

Pistolet do przedmuchiwania może posłużyć nam jako narzędzie do konserwacji innych elementów wyposażenia warsztatu. Sprężone powietrze sprawnie usunie kurz i nieczystości z trudno dostępnych miejsc maszyn i urządzeń.

Pistolet do przedmuchiwania – ABC

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *