nitownice pneumatyczne

Nitowanie polega na mechanicznym połączeniu ze sobą elementów przy użyciu nitów. Umiejętność nitowania jest pożądana w wielu branżach. Nitowanie znajduje swoje zastosowanie w przypadku łączenia blach, taśmowników, kształtowników, wsporników, a także jest wykorzystywane do połączenia części maszyn i różnych przedmiotów. Aby nitowane przedmioty były trwale połączone, należy używać do tego profesjonalnych narzędzi. Dziś przedstawimy wybrane nitownice z oferty japońskiej marki Lobster.

Lobster to firma, która powstała w Japonii, ale jest znana na całym świecie. Produkty tej marki są znane również w Polsce. Asortyment Lobster charakteryzuje się precyzyjnym wykonaniem oraz trwałymi materiałami. W swojej ofercie Lobster posiada nie tylko nitownice pneumatyczne, ale także nitownice ręczne, trzpienie oraz szczęki do nitownic pneumatycznych.

Nitownica pneumatyczna R1A2 Lobster do 6,4 mm

Ten model nitownicy został zarówno zaprojektowany, jak i wyprodukowany według najnowszych technologii. Wiele osób na pewno doceni to urządzenie, ze względu na swoją niewiarygodnie niską masę. Nitownica waży tylko 1,74 kg. Kolejną zaletą tego modelu jest niski poziom emisji hałasu – jedynie 80dBA. Nitownica R1A2 jest wyposażona w system odsysania nita do zasobnika, ale jest także możliwość wyłączenia tego systemu. Przystosowana jest do nitów zrywalnych z aluminium, stali i stali nierdzewnej. Wykorzystuje o 30% mniej powietrza w porównaniu do konwencjonalnych nitownic. Skok zaciągu to aż 26 mm. Istnieje możliwość podłączenia wtyczki zasilania z dwóch stron. Dokonując zakupu tego modelu, w komplecie znajdziemy także klucze do zmiany głowic, zasobnik na zużyty drut oraz zapasowe szczęki.

nitownica lobster

Nitownica Lobster do nitów 6,4 Vacuum

Ta przemysłowa nitownica nituje w zakresie 2,4-6,4 mm. Jest wyposażona w system odsysania trzpieni, który pozwala także na podtrzymywanie nita. Pozwala to na lepszą jakość pracy – można używać nitownicy pod różnymi kątami. Te model także nie należy do najcięższych, ponieważ waży 1,8 kg. Skok zaciągu to w tym przypadku 18 mm. Nitownica pracuje pod ciśnieniem 6,3 bara i zużywa 120 litrów powietrza na minutę.

nitownica lobster ar2000hv

Adapter do nitowania Lobster

Bardzo przydatne urządzenie. Nitownica ręczna, która może być używana ze standardowymi wkrętarkami akumulatorowymi. Ten model jest idealnym rozwiązaniem w przypadku pracy w ograniczonej, małej przestrzeni roboczej.

adapter do nitowania

Nitownice japońskiego producenta Lobster charakteryzują się wysoką wytrzymałością i bardzo precyzyjnym wykonaniem. Sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach pracy, w małej, ograniczonej przestrzeni. Narzędzia wykonane według nowoczesnej, japońskiej technologii warto polecić, ponieważ będą służyć wiele lat.

Nitownice pneumatyczne Lobster

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *